Yazılar

Windows 11, içeriden öğrenen geliştirme yapısında yeni video düzenleyici ve arama özellikleri alıyor

Premiere Pro hazır değil mi? İkonik koyu mavi arka planı ve keskin geçişleriyle Windows Movie Maker günlerini uzun zamandır mı özlüyorsunuz? Microsoft , en son içeriden öğrenen önizleme derlemesine bir dizi yeni özellik ekliyor . Microsoft’un Windows 11’deki kendi yerleşik video düzenleyicisi henüz tam olarak gelişmediğinden, Microsoft, duymaya devam ettiğimiz bu satın almalardan bir başkasını yapmak için çok çalıştı, ancak bu sefer tarayıcı tabanlı Clipchamp’ı satın aldılar. kestiğiniz içerikle yakınlaşmanızı ve kişiselleşmenizi sağlayan uygulama. Buna ek olarak Microsoft, işletim sisteminin diğer alanlarında da bir dizi iyileştirme yaptı.

Uygulama, kendinizi Premiere gibi ücretli bir çözüm kullanmaya yeterince adamadıysanız, hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak için masaüstünüzü kırpmanıza, bölmenize, geçiş yapmanıza ve hatta ekran kaydı yapmanıza olanak tanır. Apple uzun zamandan beri sıradan video editörlerinin kralı oldu, ancak Microsoft, geride kalmamakta kararlı, şimdi Clipchamp’i varsayılan Windows 11 uygulamaları listesine dahil edecek. Çok kanallı ses, Azure destekli metin okuma çözümü ve daha fazlası gibi sezgisel özellikleri kullandığından, videolarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza ve bir profesyonel gibi düzenlemenize olanak tanır.

Bu oldukça büyük, çünkü Microsoft, paketlenmiş yaratıcı yazılım söz konusu olduğunda, başta Apple olmak üzere rakiplerinin her zaman gerisinde kaldığından, birçok reklam öğesinin varsayılan olarak bir Mac’e geçmesinin iyi bir nedeni var ve önceden paketlenmiş yazılım bunun büyük bir parçası. . Windows hiçbir zaman MacOS‘un olduğu gibi olmayacak, ancak özellikle şimdi çeşitli platformlar için içerik oluşturma, yalnızca profesyonellerle sınırlı olmak yerine çoğu insan arasında çok daha yaygın bir şekilde kullanıldığından, temeli bir şekilde eşitlemeye çalışıyorlar. Bu yalnızca Microsoft için iyi bir şey değil, aynı zamanda geleneksel bir video düzenleyici gibi görünen ve hissettiren bir şeyi denemek isteyebilecek, gerçekten bir video düzenleyici kullanmak zorunda kalmadan veya bir şey için para harcamadan denemek isteyebilecek herhangi bir tomurcuklanan reklam öğesi için de iyidir. ağır abonelik.

Clipchamp’in içinde yerleşik bazı para kazanma unsurları olabilir, ancak bu, elde ettiklerinden biraz daha fazlasını arayan insanlar söz konusu olduğunda kullanımını baltalayabilir. Birçok sıradan kullanıcı, görüntüleri masaüstüne aktarmayı ve oradan düzenlemeyi seçmek yerine, telefonlarında bulabilecekleri uygulamaları düzenlemeyi varsayılan olarak yapacaktır. Bu nedenle, Chipchamp’in yaşaması için garip bir alan, ancak Microsoft’un önceden yüklenmiş uygulamalardan oluşan ‘gelen kutusuna’ girmek, şüphesiz kullanıcı sayıları ve potansiyel olarak gelirleri için harikalar yaratacaktır, eğer yeterince insan gerçekten Chipchamp’i faydalı bulursa.

Ancak, Microsoft’un Windows 11’e gelen yeni özellikleri bunlarla sınırlı değil, aynı zamanda arama işlevini değiştirerek takviminizle senkronize edilmiş daha fazla önemli nokta ve dosya görmenizi sağlıyor. Bu, Microsoft uygulama ve yardımcı programları paketini kullananlar için harika bir haber, ancak geri kalanımız için bu oldukça gereksiz.

Bu değişiklikler, konumlarına bağlı olarak birkaç ay içinde kullanıcılara sunulmaya başladığından, işletim sistemi olgunlaştıkça Windows 11’in özelliklerinden daha fazlasını görmeyi bekleyebilirsiniz. Microsoft, bu konudaki kapağı biraz erken kaldırmış olabilir, ancak onlardan sürekli olarak işletim sistemine güncellemeler sağlamalarını bekleyebilirsiniz. yeni bir sistem.

Ne yazık ki, aramanın bu geçiş reklamı bölümü, Microsoft’a advertorial veya genel olarak reklam alanı satma fırsatı da verebilir, Microsoft’un aslında kullanıcılara daha az müdahaleci reklam vermesini veya hatta hiç reklam vermemesini umuyoruz. Bu, birçok kullanıcının bulmayı düşünmeyeceği bir yere sıkışmış, geçiş reklamcılığı için birinci sınıf bir konumdur. Ancak, Microsoft’a bu şeylere erişim izni verdiyseniz, yararlı bir şekilde kullanılabilir ve kullanıcının ayarları veya geçmişiyle ilgili içerik sunabilir.

Örneğin Xbox uygulaması gibi hangi uygulamaları açtığınızı görmek için bu arama işlevlerini kullanırlarsa, size Xbox Game Pass’e yeni bir ekleme için bir reklam gösterirler, bu oldukça mükemmel ve oldukça zararsız bir reklamdır. Ancak, bunun yerine, esasen bir tür görüntülü reklam görevi gören yeni bir hoparlör seti veya bir tür VPN yazılımı için reklamlar görmeye başlarsak, bundan daha az etkileneceğiz. Ne olursa olsun, bu özellikler ortaya çıktıkça ince ayar yapılacak ve değiştirilecek, bu nedenle Windows 11’deki bu yeni değişiklikler söz konusu olduğunda bir tür deney görmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu