Yazılar

TikTok, Snapchat tarzı hikayelerini daha fazla kullanıcıya yayıyor

TikTok’un Snapchat tarzı hikayelerle denemesi devam ediyor ve şirket bugün özelliği daha geniş bir kullanıcı grubuna sunuyor. Bu özelliği aldıysanız, uygulamayı başlattığınızda sizi bir hikaye oluşturmaya teşvik eden yeni bir banner ile karşılaşacaksınız.

TechCrunch’a yapılan açıklamada TikTok , “Şu anda, yaratıcılara yaratıcı fikirlerini TikTok topluluğu için hayata geçirmeleri için ek biçimler sağlayan bir pilot testi genişletiyoruz” dedi, ancak bu, kaç kullanıcının olduğunu söylemiyor. şu anda teste dahil edilen veya özelliğin gelecekteki kullanıma sunulmasının nasıl görüneceği.

Bir hikayeye video veya fotoğraf eklemek, aynı düzenleme araçları, efektler, filtreler ve seslerle TikTok’un standart özelliği için fotoğraf veya video çekmeye son derece benzer şekilde çalışır. Normal bir TikTok videosunun aksine, hikayeler doğrudan profilinizde veya akışınızda görünmeyecek ve 24 saat sonra kaybolacaktır.

TikTok hikayeleri aynı zamanda Instagram, Facebook, Snapchat, Whatsapp ve diğerlerinin sunduğu önemli bir özelliği de kaçırıyor – kritik olarak, dokunarak takip ettiğiniz hesaplardan gelen hikayelerin kaydırma çubuğundan yoksun (TikTok’un önceki testinden alınan görüntüler, şirketin benzer bir işleve hizmet edecek dikey bir açılır pencere ile denemeler).

Şu anda, bir TikTok hikayesi görmenin tek yolu (özelliği denemek için seçildiğinizi varsayarsak), izlediğiniz bir videoda mavi daire içine alınmış bir profil resmi görmektir. Ona dokunun ve sizi doğrudan o kullanıcı için hikaye akışına başlatacaksınız. Aynı mavi daireyi bir kullanıcının profilini görüntülüyorsanız onun üzerinde de görebilirsiniz ve oradaki profil resmine dokunmak da hikayeyi görmenize izin verecektir.

Yine de, diğer sosyal medya uygulamalarındaki hikayelerin popülaritesi ve TikTok’un devam eden testleri göz önüne alındığında, özelliğin tüm TikTok kullanıcı tabanına resmi olarak sunulması daha az bir soru gibi görünüyor. ve daha fazla “ne zaman?”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu