Yazılar

Razer 2021 için 1,6 milyar dolar gelir açıkladı

Oyun fareleri ve klavyeleri ile tanınan Razer, 2021 için tam kazançlarını bildirdi ve CEO Min-Liang Tan’ın söylediği bazı rakamlar gerçekten şaşırtıcı:

Jeopolitik gerilimlere, makro çevreye ve devam eden COVID-19 pandemisine atfedilebilecek belirsizlikler ve zorluklarla başa çıkarken, sektör genelinde devam eden tedarik zinciri şoklarının navlun ve lojistik ile işimiz üzerinde sürekli bir etkiye sahip olmaya devam etmesini bekliyoruz. Talep cephesinde, 2021’in ikinci yarısından bu yana ürün ve hizmetlerimizin büyüme ivmesinde önceki yıldaki olağanüstü büyümeye kıyasla bir yavaşlama gördük, bu eğilimin 2022’ye kadar devam etmesini bekliyoruz. 2021’de görülen yüksek baz etkisinin sonucu”

Razer’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan

Razer , şirketin geleceği için çok iyiye işaret eden bazı etkileyici istatistiklerle geçen yıl finansal performanslarında sıçramalar ve sınırlar yapmış görünüyor . İşte bazı önemli rakamlar.

Yıllık %33,3 büyüme ile 1,619,6 milyon ABD Doları gelir kaydetti .
Brüt Kar Marjı önceki yıldaki % 22,3’ten % 24,0’a yükseldi.
Düzeltilmiş FAVÖK (GAAP dışı bir önlem), önceki yılki 44,6 milyon ABD Dolarından %115,5 artışla 96,1 milyon ABD Doları olmuştur.
Net Kâr, önceki yıldaki 0,8 milyon ABD Dolarına kıyasla 43,4 milyon ABD Doları olmuştur.

Gelir, yıllık %34,0 artarak 1,452,4 milyon ABD Dolarına ulaştı.
Çevre birimleri işi, ABD, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerinde oyun çevre birimlerinde pazar lideri konumunu sürdürdü ve amiral gemisi klavye ve fare ailelerinde çok sayıda ürünün piyasaya sürülmesiyle güçlendi.
Özellikle oyun koltukları, konsol ve yayıncı ürünleri olmak üzere büyüme kategorilerini genişletmek için daha fazla yol kat etti.

Toplam kullanıcı hesapları yıllık %44.1 artarak yaklaşık 177.7 milyona ulaştı ve aylık aktif kullanıcı sayısı %30.0’ın üzerinde arttı.
Artış, oyun, ödüllü oyun ve canlı yayın etkinliklerindeki artışlarla desteklenen Yazılım tekliflerindeki güçlü büyümeye atfedilebilir.
“İleriye baktığımızda, yeni büyüme alanlarına yatırım yapmaya ve Razer’ın benzersiz oyun ekosistemini oluşturmaya devam edeceğiz. Ancak meyvelerini görmeye başlamadan önce, bu büyüme alanlarının tam olarak gerçekleşmesi zaman alacak ve işletme giderlerimizde ek harcama gerektirecek ve kısa-orta vadeli iş performansını etkileyebilir.”

Razer’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan
Yukarıdaki alıntı, Razer’ın agresif ticari büyümesini sürdürdüğünü ve iş performansını etkileyecek ek harcamalara hazırlandığını ima ediyor. Razer’ın çevre pazarına hakim olma konusundaki önceki ilerlemesi göz önüne alındığında, Singapur merkezli teknoloji devinin parlak bir geleceği olduğundan eminiz. Razer kazançları gelecek yıl artmaya devam ederse şaşırmayacağız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu