Yazılar

Nvidia Canvas, 4x çözünürlük artışı elde etmek için GauGAN2 AI modelini kullanıyor

Nvidia, 4x çözünürlük artışı elde etmek için Canvas gerçek zamanlı boyama aracını GauGAN2 araştırmasına dayanan yeni bir AI modeliyle güncelledi.

Tuval, sanatçıların basit fırça darbelerini su, çimen, kar, dağlar ve daha fazlası dahil olmak üzere malzemelerle dolu gerçekçi manzaralara dönüştürmelerini sağlar. Buradaki fikir, kavramların her zamankinden çok daha hızlı bir şekilde nihai versiyonlara dönüştürülebilmesidir.

Hala beta aşamasında olan ücretsiz yazılım, yapay zekanın insan yeteneklerini değiştirmek yerine nasıl tamamladığının ve geliştirdiğinin mükemmel bir örneğidir.

Canvas’ın en son güncellemesi, daha fazla tanım ve daha az yapaylık ile fotogerçekçiliğe yakın bir seviyeye ulaşıyor:

Yazılım, görüntüleri 1K piksele kadar çözünürlükte sunar ve sonuçlar, bir sanatçının mevcut iş akışıyla bütünleşmek için Adobe Photoshop gibi uygulamalara aktarılabilir.

GauGAN2, yeni deneyime güç veriyor ve Kasım 2021’de, yalnızca basit bir yazılı ifade kullanarak nasıl fotogerçekçi bir görüntü oluşturabileceğini gösteren bir demoyla tanıtıldı:

GauGAN2, segmentasyon eşleme, iç boyama ve metinden görüntüye oluşturmayı tek bir modelde birleştirir. Dünyanın en güçlü 10 bilgisayarından biri olan NVIDIA Selene süper bilgisayarı kullanılarak 10 milyon yüksek kaliteli manzara görüntüsü üzerinde eğitildi.

Son güncellemenin bir parçası olarak beş yeni malzeme de eklendi: çiçekler, saman, çamur, kir ve çalılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu