Yazılar

Intel, OpenVINO 2022.1 ile geliştiriciler için AI çıkarımını artırıyor

Intel, geliştiriciler için AI çıkarım performansını artırmak için OpenVINO’nun önemli bir yeni sürümünü duyurdu.

Yüz binlerce geliştirici, AI iş yüklerini uçta dağıtmak için OpenVINO’yu kullandı. Intel’e göre OpenVINO 2022.1’e eklenen özellikler, geliştiricilerin üç buçuk yıllık geri bildirimlerine dayanmaktadır.

Intel’deki Ağ ve Kenar Grubunda OpenVINO Geliştirici Araçları Başkan Yardımcısı Adam Burns şunları söyledi:

OpenVINO 2022.1’in en son sürümü, optimizasyonları basitleştirmek ve otomatikleştirmek için yüz binlerce geliştiriciden üç yıldan fazla bir süredir öğrenilen bilgiler üzerine inşa edilmiştir.

En son yükseltme, donanım otomatik keşfi ve otomatik optimizasyon ekler, böylece yazılım geliştiriciler her platformda en iyi performansı elde edebilir.

Bu yazılım ve Intel silikon, önemli bir AI ROI avantajı sağlar ve ağınızdaki Intel tabanlı çözümlere kolayca dağıtılır.”

En son eklenenler arasında “daha fazla derin öğrenme modeli seçimi, daha fazla cihaz taşınabilirliği seçeneği ve daha az kod değişikliğiyle daha yüksek çıkarım performansı” bulunuyor.

Genişletilmiş model desteği, yeni dağıtım türlerini mümkün kılarken, yeni bir otomatik optimizasyon süreci, bir sistemin bilgi işlem ve hızlandırıcılarını belirleyebilir ve işlem ve bellek kapasitesine dayalı olarak yapay zeka paralelleştirmesini ve yük dengesini dinamik olarak artırabilir.

OpenVINO, GPU’lar, AI hızlandırıcıları ve sahada programlanabilir kapı dizileri dahil olmak üzere farklı hesaplama hızlandırıcı mimarilerinde kullanılması amaçlanan birleşik bir uygulama programlama arayüzü için açık bir standart olan oneAPI’nin temeli üzerine inşa edilmiştir .

OpenVINO, Hitachi , BMW Group , ADLINK , American Tower ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli Intel müşterisi tarafından kullanılmaktadır .

American Tower’da İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Eric Watko, “American Tower’ın uç altyapısı, Intel’in OpenVINO derin öğrenme yetenekleri ve Zeblok’un bir hizmet olarak AI platformu ile pazar için eksiksiz bir akıllı çözüm sağlayabiliriz” dedi.

OpenVINO 2022.1, Mart 2022’de satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu