Yazılar

Intel ARC Alchemist GPU çıkış tarihi söylentileri

Igor’un laboratuvarı , Intel ARC Alchemist GPU çıkış tarihinin muhtemelen Mayıs ayında olacağını bildiriyor. Tutarlı söylentilerin çıkış tarihini 2 Mayıs ile 1 Haziran 2022 arasında belirlediğini özellikle belirtmek isterim. Kartların Intel Graphics Twitter hesabından onay alındıktan sonra 2. çeyrekte piyasaya sürüleceğini biliyorduk. Ancak, belirli bir tarih verilmedi, bu nedenle sağlanan söylentiler devam etmek için en iyisidir.

İlk sürümün, birden üçe kadar SKU’lara sahip üst düzey SKU’lar için olduğu söyleniyor. Bu performans modellerinin muhtemelen DG2-512’yi (SOC1) temel alması muhtemeldir ve beklenen en az iki model vardır. Intel tarafından onaylanmadı ancak muhtemelen A780 ve A580 olacaklar.

Intel ARC Alchemist GPU çıkış tarihi, Intel’in GPU pazarına mümkün olduğunca sorunsuz giriş yapmaya istekli olması nedeniyle büyük olasılıkla ertelendi . Büyük olasılıkla, grafik sürücülerini halka piyasaya sürüldüğünde olabildiğince kusursuz çalışacak şekilde parlatıyor. Yani oyunlarla çalışmanın yanı sıra XeSS teknolojisi üzerinde de çalışıyor. Bu, Intel’in DLSS sürümüdür, bu nedenle bu yazılım zorlukları yayın tarihini geciktiriyor olabilir.

SOC1 serisi aynı zamanda mevcut grafik kartı serisinin alttan orta ucuna kadar doğrudan rekabet halindedir. Yani RTX 3070 ve Radeon 6700 XT ile veya RTX 3060 ve RX 6500 XT ile rekabet edin . Bu, GPU pazarında bu tür yerleşik markalarla rekabet edebilmek için kartların çalışır durumda olması gerektiği anlamına gelir. Intel, halihazırda CPU sağlama avantajına sahiptir, bu nedenle yazılımları ile herhangi bir dezavantajı geri alabilir ve birleşik donanımla doğrudan bağlantı kurabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu