Yazılar

Hummer EV, hatalı arka far yazılımı nedeniyle geri çağrıldı ve hızlı bir şekilde düzeltildi

2022 Hummer EV, ilk geri çağırmasıyla vurulmadan önce başlangıç ​​kapısından zar zor çıkmıştı. General Motors, stop lambalarına güç veren yazılımda bir sorun olduğunu belirledikten sonra geçen hafta en az 10 elektrikli kamyoneti geri çağırdı. (Evet, doğru okudunuz. Arabalar artık sadece bilgisayarları döndürüyor.)

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne yapılan geri çağırma bildirimine göre, sorunun resmi nedeni “kuyruk lambası düzeneğindeki mikrodenetleyicideki gömülü yazılımdır” .

Yazılım hatası, arka lambalardan birini veya her ikisini etkileyerek bunların kısmen yanmasına veya tamamen etkisiz kalmasına neden olabilir. Bu, fren lambasına, dönüş sinyallerine, yedek lambaya, yan işarete ve boşluk lambasına kadar uzanır. Bazı durumlarda, araç kapatıldıktan sonra bile arka lamba açık kaldı.

Sorun, sevkiyata geçen yılın sonlarında başlayan Hummer EV’nin saha raporlarına dayanarak iki GM çalışanı tarafından keşfedildi. Otomobil üreticisi, 8 Ocak’tan 7 Şubat’a kadar arızalı arka lambalarla ilgili üç şikayet aldığını, ancak kusurun bir sonucu olarak bildirilen herhangi bir çarpışma olmadığını söyledi.

Görünüşe göre, düzeltme o kadar kolay ki zaten halledildi. GMC’nin bir sözcüsü Motor1’e şirketin etkilenen tüm sahiplere ulaştığını ve arızalı arka lambaları değiştirdiğini söyledi. Henüz gönderilmeyen diğer Hummer’lar teslimattan önce düzeltildi.

Bir GM sözcüsü bir e-postada, “Tüm müşteri araçları düzeltildi ve bu sorunun müşterilerimize neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” dedi. Sözcü, etkilenen 10 aracın müşterilere teslim edilen Hummer EV’lerin tamamını temsil etmediğini de sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu