Yazılar

Google’ın Android uygulaması sonunda arama geçmişinizin son 15 dakikasını silmenize izin verecek

Şirket, The Verge’e verdiği demeçte, Google nihayet arama geçmişinizin son 15 dakikasını Android uygulamasına silme özelliğini getiriyor .

Google sözcüsü Ned Adriance The Verge’e yaptığı açıklamada, “Şu anda bu özelliği Android için Google uygulamasında kullanıma sunuyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulamayı kullanan herkesin kullanımına sunulmasını bekliyoruz” dedi . “Bu yararlı özelliği diğer yüzeylere getirmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz.”

Bu özellik ilk olarak, görünüşe göre kullanıma sunulan özellik hakkında bilgi sahibi olduğunu söyleyen eski XDA Developers baş editörü Mishaal Rahman tarafından fark edildi ve bir Verge editörü , telefonlarında bu özelliği tespit etti. Elinizde olup olmadığını kontrol etmek ve görmek için Google’ın Android uygulamasını açın, profil resminize dokunun ve “Son 15 dakikayı sil” seçeneğini arayın.

Bu özelliğin Android uygulamasına geçmesi biraz zaman aldı. Google, özelliği ilk olarak Mayıs ayında Google I/O’da duyurmuştu ve Temmuz ayında Google’ın iOS uygulamasına gelmişti . O sırada Google, uygulamanın Android sürümüne 2021’de ulaşacağını söyledi, ancak bir nedenden dolayı şirket bu son tarihi kaçırdı. Google’ın özelliği masaüstüne getirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil – Mayıs duyuru yayınında şirket, hangi platformlarda kullanılabileceğini belirtmedi ve Temmuz ayında Google , özelliğin yalnızca iOS ve Android uygulamalarına geleceğini söyledi. .

Google ayrıca arama geçmişinizdeki üç, 18 veya 36 aylık şeyleri otomatik olarak silmek için bir araç sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu