Yazılar

Google, Play Store’u tabletler ve katlanır telefonlar için daha iyi hale getirmek için ince ayar yapıyor

Google, büyük ekran cihazları olan kişilerin ekran alanından yararlanacak uygulamaları bulmasını kolaylaştırmak için Play Store’da bazı değişiklikler yapıyor. Geliştiriciler blogundaki bir gönderiye göre , şirket, uygulamaların nasıl sıralandığı ve tanıtıldığı, incelemelerin nasıl görüntülendiği ve bir tablet, katlanabilir veya Chromebook’taki uygulamalara göz atarken görebileceğiniz uyarı mesajları için planlanmış bazı değişikliklere sahip.

Yayında Google, farklı cihaz yönelimlerinin desteği, klavye desteği ve daha fazlası gibi faktörleri dikkate alarak, Play Store’un büyük ekranlı cihazlarda uygulamaları nasıl sıraladığını ve öne çıkardığını güncelleyeceğini söylüyor. Şirket, “önümüzdeki aylarda” gerçekleşecek olan değişikliğin “yüksek kaliteli uygulamalara ve oyunlara öncelik verme” ve insanların bulduğu ilk uygulamaların cihazlarında iyi çalışacak uygulamalar olmasını sağlamaya yardımcı olduğunu söylüyor.

Google’ın gönderisi ayrıca, Play Store’un aynı kategorideki cihazlardan gelen yorumları ve puanları göstermeye başlayacağından bahseder – örneğin, telefon kullanıcıları diğer telefon kullanıcıları tarafından bırakılan yorumları görecek, tablet kullanıcıları tablet kullanıcıları tarafından bırakılan yorumları görecek, vb. uygulamanın kendi tür cihazlarında ne kadar iyi çalışacağına dair daha iyi bir fikir edinebilirler. Şirket , bu değişikliğin geçen yaz geleceğini duyurdu , ancak hala üzerinde çalışıldığını duymak güzel. Google, geliştiricilerin belirli bir cihaza sahip bir kullanıcının Play Store konsolunda hangi incelemeleri ve derecelendirmeleri göreceğini görebileceğini söylüyor.

Son olarak Google, büyük ekran cihaz kullanıcılarının bir şeyi yükledikten sonra nasıl çalışacağını bilmelerini sağlamak için uyumluluk gereksinimlerini karşılamayan uygulamalar için uyarıları değiştireceğini söylüyor. Gönderisi, bunun aslında ne anlama geldiği konusunda belirsiz ve bu yıl içinde “bu değişiklik hakkında ek iletişim sağlayacağını” söylüyor.

Google, son zamanlarda tabletlere ve büyük ekranlı telefonlara çok önem veriyor. Android 12L güncellemesi , bildirim ve Hızlı Ayarlar gölgelerinde yapılan değişiklikler ve bir görev çubuğunun eklenmesiyle büyük ekran deneyimini geliştirmeye odaklanmıştır. Android’in orijinal kurucularından birinin büyük ekranlar için Android geliştirmeye çalıştığı Platformlar ve Ekosistemler ekibinde de bazı ilginç gelişmeler oldu.

Google’ın büyük ekranlı cihazları zorlaması, tablet, katlanır telefon ve tek bir Chromebook’un (2019’da piyasaya sürüldü) olmaması nedeniyle ilginçtir . Tabii ki, onları yapan pek çok ortak var, ancak bir şirketin ne üzerinde çalıştığını tahmin etme işinde olsaydım, sanırım bu noktada kulaklarım çınlayacaktı. Yaklaşan bir Pixel katlanabilir söylentileri var ve belki de tüm göreceğimiz bu – ama belki Google, Android’i tabletler için o kadar iyi hale getirecek ki, sadece kendi tabletlerinden birini yapması gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu