Yazılar

Aspinity, ilk analog makine öğrenme çipini tanıttı

Pittsburgh merkezli Aspinity , analogML ailesinin bir parçası olarak ilk analog makine öğrenimi çipini tanıttı.

Çip, AML100, endüstrinin ilk analog küçük makine öğrenimi çözümüdür. Pratikte bu, her zaman açık sistem gücünün yüzde 95 oranında azaltıldığı anlamına gelir.

Ana Özellikler:

Her zaman algılarken 20µA’dan daha az tüketir
Veriler hala analogdayken veri miktarını 100 kata kadar akıllıca azaltır
Çok çeşitli her zaman açık uygulamaları ele almak için sahada programlanabilir işlevselliğe sahiptir
Ses etkin cihazlarda uyandırma kelime motorunun doğruluğunu korumak için kayıt öncesi toplama için patentli analog sıkıştırma teknolojisinden yararlanır
Herhangi bir kombinasyonda 4 analog sensörü destekler (mikrofonlar, ivmeölçerler, vb.)
7 mm x 7 mm 48 pimli QFN paketinde mevcuttur
Daha önce kablolu bir güç bağlantısına veya uygun olduğunda büyük pile ihtiyaç duyan cihazlar, yeni ürün sınıfları oluşturmak ve/veya daha esnek dağıtımları etkinleştirmek için AML100’ü kullanabilir.

Aspinity’nin Kurucusu ve CEO’su Tom Doyle şunları söyledi:

“Her zaman açık bir sistemdeki her bir çipin gücünü azaltmanın, pil ömründe yalnızca kademeli iyileştirmeler sağladığını uzun zamandır fark ettik. Bu, devrim niteliğinde güç iyileştirmelerine ihtiyaç duyan üreticiler için yeterince iyi değil.

AML100, her zaman açık sistem gücünü 100µA’nın altına düşürür ve bu, pille çalışan binlerce yeni uygulama türünün potansiyelini ortaya çıkarır.”

Mevcut her zaman açık cihazlar sürekli olarak büyük miktarda yerel analog veri toplar ve bu nedenle çoğunlukla alakasız verileri işlemek için büyük miktarda güç tüketir.

Aspinity, AML100’ün makine öğrenimi iş yükünü, “AML100’ün yüksek doğruluk derecesi ve sıfıra yakın güçle veri uygunluğunu belirleyebileceği” ultra düşük güçlü analoga taşıdığını iddia ediyor.

AML100, 2022’nin 4. çeyreğinde seri üretim için ayarlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu