Yazılar

AMD Software Adrenalin Edition güncellemesi – RSR, FSR 2.0, AMD Link

AMD’nin yazılımına yönelik Mart 2022 güncellemesi, Adrenalin sürüm adını geri getiren isme bir güncelleme daha getiriyor. Ayrıca, karışıma bir sürü yeni özellik ekleyen sürücü sürümü 22.3.1’i de getiriyor. Sonunda Radeon Süper Çözünürlüğü (RSR) sahaya getiriyor, çok daha iyi bir AMD Link ve yakında FSR 2.0 için bir söz veriyor.

AMD’nin yazılımı ve sürücüleri sürekli olarak gelişiyor. Sürekli güncellemeler sağlamak, oyuna hazır sürücüler ve çok sayıda performans iyileştirmesi sağlar. Şimdi Adrenalin Sürümü güncellemesinde bu yeni özelliklerin tanıtılmasıyla daha da çeşitli seçenekler getiriyor.

Radeon Süper Çözünürlük, FSR’nin sunduğu her şeyi alır ve her oyuna getirir. FSR benzeri teknolojisini temel grafik sürücüsüne entegre eder. Bu, çözünürlükleri değiştiren herhangi bir yazılıma uygulanmasına izin verir . Çok uzun zaman önce duyurulduktan sonra nihayet Mart 2022 AMD yazılım güncellemesinde geldi.

Bir oyunun tam ekran veya en azından aynı en-boy oranında çalıştırılması gerekir . Ardından, etkinleştirildiğinde ve ekranlarınızın altındaki oyun çözünürlüğünü yerel olarak değiştirdiğinizde, otomatik olarak yükseltecektir. Bu, oyunu daha düşük çözünürlükte çalıştırmak, ancak kendi yerel gibi görünmesini sağlamak anlamına gelir.

Bu nedenle, herhangi bir oyuna FSR’ye eşdeğer harika performans artışları getiriyor . Ancak, FSR’den farklı olarak tüm platformlarda mevcut değildir. Ayrıca bir RX 5000 serisi veya daha yeni AMD Radeon grafik kartı gerektirir. Muhtemelen AMD GPU’ya ihtiyaç duyan yazılıma ihtiyacınız olduğu için .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu